O nás > Projekty > Začít včas!

Začít včas!

Projekt ZAČÍT VČAS! získal k 1.4. 2015 roční podporu Grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Získali jsme tak velmi potřebné finance, které nám pomohou zachovat vysoký statut námi nabízených služeb. Děkujeme! Více o projektu a využití financí se budete dozvídat průběžně z aktualit.

Vínečko s přáteli? Není kdy.

33 jihočeským rodinám dětí s postižením se dostala odborná pomoc. Nezisková organizace I MY ze Soběslavi od 1. 4. 2015 pomáhá přímo v rodinách anebo pro rodiny pořádá vícedenní pobyty. Proč? Aby rodiče zvládali náročnou péči o dítě s postižením v domácím prostředí a aby tyto děti měly různorodé podněty ke svému rozvoji. Roční projekt ZAČÍT VČAS! byl podpořen částkou 769 083 Kč z grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Více v článku.

31. 03. 2016


Kazuistické setkání ve Středisku rané péče ČB

Na supervizním kazuistickém setkání se 5. února v Č. Budějovicích sešlo 11 poradkyň ze čtyř středisek rané péče (Raná péče I MY, SRP Č. Budějovice, SRP Sušice a SPRP Praha)

10. 02. 2016


Nové rehabilitační pomůcky

Nové rehabilitační pomůcky a hračky doplnily naši půjčovnu a rozšířily tak nabídku pro děti s postižením. Máme více uživatelských rodin, proto jsme vděčné, že budeme mít stále dostatek pomůcek, které rozvíjejí dovednosti dětí s postižením. Rozšíření půjčovny je součástí projektu Začít včas!, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz. Děkujeme!

13. 11. 2015


O pobytech pro děti s postižením

O úspěšných prázdninových pobytech pro rodiny dětí s postižením vyšly články v Táborských listech a Soběslavské Hlásce. Přečtěte si, proč jsou důležité. Pobyty jsme se rozhodli pořádat na přání rodičů, pro které je prázdninový provoz a péče o dítě s postižením v mnohém náročnější než v průběhu školního roku. Podívejte se na video a prezentaci. Zbývalo však sehnat finance na jejich uspořádání. Jsme upřímně rádi, že díky ročnímu projektu Začít včas! podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se to podařilo!

19. 10. 2015


Supervizní kazuistické setkání s poradkyněmi Střediska rané péče v ČB

Druhé supervizní setkání proběhlo v prostorách Střediska rané péče v Českých Budějovicích 16. října 2015. Poradkyně B. Švehlová a M. Bedlánová ze SPRP v Praze měly připravenou kazuistiku rodiny. Celá doba supervizního setkání trvala přibližně 2 hodiny a vzájemně nás obohatila o nové přístupy, pohledy a cesty, které by bylo možné v dané rodině i rodinách dalších využít a nabídnout.

16. 10. 2015


Srpnový pobyt pro odlehčení rodinám

Druhý letošní týdenní odlehčovací pobyt pro rodiny dětí s postižením proběhl v týdnu od 9. ­do 15. srpna v Benešově Hoře na Šumavě. Více si přečtěte v článku.

16. 08. 2015


Červencový pobyt pro odlehčení rodinám

Týdenní odlehčovací pobyt pro rodiny dětí s postižením proběhl v týdnu od 18. ­do 24.července 2015 u Hlincovy Hory a povedl se náramně! Sešla se výborná parta, ve které se povedlo rodičům nejenom si odpočinout, ale udělat i kus "práce" - otevřít se a sdílet, ulevit duši i tělu... Některé děti si vyzkoušely první odloučení od maminek, ale všechny si užily mnoho nového. Více si přečtěte v článku.

04. 08. 2015


Schůzka v ARPIDA v Českých Budějovicích

14. července jsme se sešly v Arpidě v Českých Budějovicích, abychom společně prodiskutovali užší spolupráci a rozšíření služeb pro rodiny dětí s postižením v Jihočeském kraji

14. 07. 2015


Letní pobyty pro odlehčení rodinám

Finišujeme s přípravou dvou týdenních, tzv. odlehčovacích pobytů pro rodiny dětí s postižením. Pro jejich konání jsme se rozhodli již v předešlých letech a to na přání rodičů, pro které je prázdninový rodinný provoz v péči o dítě se specifickými nároky ještě více vyčerpávající než ve "školních" měsících, kdy mnohé děti částečně docházejí do školek, škol či jiných zařízení.

07. 07. 2015


Vzdělávání týmu

Vzdělávání a zdokonalování týmu a celé organizace je pro nás důležité, jsme proto upřímně rádi za podporu části jeho financování v rámci projektu Začít včas! grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Více si přečtěte v článku.

07. 07. 2015


Stránka 1 z 2  > >>
Partneři dlouhodobých projektů: