O nás > Poskytujeme > Psychologické konzultace

Psychologické konzultace

Konzultace v Soběslavi a J. Hradci

Úzce spolupracujeme a vynikající zkušenosti my i rodiče máme s jindřichohradeckou psycholožkou PhDr. Jitkou Balcarovou. "Naše" rodiny ji znají z vícedenních akcích a setkáních.

Konzultace ale poskytuje široké veřejnosti. Nabízí podporu v oblasti vztahových, školních i výchovných problémů, osobního rozvoje ( více zde ).

Na soukromou konzultaci můžete dorazit do J. Hradce  anebo si domluvit sezení v Soběslavi, v prostorách I MY, kde bývá obvykle 1 úterý v měsíci. Kontaktujte přímo Jitku Balcarovou na tel. 777 814 693.

 

Doplatek u PhDr. J. Balcarové je 150,- Kč/hod ( 200,- Kč hrazeno z grantu MPSV ).

 

Konzultace v Českých Budějovicích

V okolí Č. Budějovic vřele doporučujeme Danou Bedlánovou. Více o jejích službách najdete zde. Doplatek rodičů činí 250 Kč/h.
 

Klub pro maminky dětí s postižením

V den psych. konzultací v Soběslavi se dopoledne koná Klub maminek PhDr. Jitkou Balcarovou a to od 8.30 do 10 hodin. Pokud byste chtěly přijít budete vítány!!! Více informací o Klubu případně podá maminka Filípka, paní Strychová tel. 776 783 296. 

Jak to vidí maminky?

Psychologické konzultace  s Jitkou Balcarovou  mi daly pocit, že se někdo zajímá o moje problémy, že těm problémům rozumí, bez dlouhého vysvětlování ví, o čem mluvím a chápe, co právě prožívám. Možnost vymluvit se ze svých problémů, být zcela otevření, pojmenovat věci pravými jmény a mít pocit, že tím nikoho neobtěžujete je k nezaplacení. 
 
Když  vás něco tíží, nemůžete a neumíte z toho uniknout nebo se toho dokonce úplně zbavit, tak o tom neustále mluvíte a zatěžujete tím svoje okolí, blízké a kamarády. Ale ti vůbec nechápou,  jak těžká vaše situace může být a je. A možná to nevíte ani vy sami.  Nedokážou vás ani podpořit ani jinak pomoc či poradit. Svými soudy vás můžou zranit a nakonec je budete svými problémy jen obtěžovat. 
 
To se vám s Jitkou nestane. Po tisící vyslechne váš problém, nesoudí, nemoralizuje, vysvětlí vám co se s vámi děje, proč to tak je a že v tom nejste sama. Čistí duši. Snaží se hledat s vámi řešení, ukazuje cesty a je na vás, jestli se na některou vydáte nebo zůstanete stát. Já jsem dlouho stála, nohy jako z olova, jít jsem nemohla. Tak dlouho jsem mluvila o stejných věcech a topila se v emocích, až jednoho dne už jsem tu potřebu neměla, už jsem se namluvila tolik, že už mi to přišlo jak ohraná deska, kterou už nechci poslouchat ani já  a končeně jsem se  mohla vydat na cestu. Všechno bylo moje rozhodnutí, ale Jitka byla u toho, sledovala moje kroky a dávala pozor, kudy jdu.
 
Nemohu porovnat s jinými psychology, jen jednou jsem měla možnost se letmo poznat s jinou paní psycholožkou a její ultimativní chování ve mně nevyvolalo příjemné pocity. Proto jsem ráda, že máme právě Jitku Balcarovou. Stala se pro mě kamarádkou, přítelkyní. Při konzultacích jsme si sedly na zem, jedly sušenky a pily čaj nebo kávu a u toho jsme si povídaly. Tak mi bylo dobře a Jitka mi v tom vyhověla. To jsou naše psychologické konzultace. 
Maminka Ilona
 

Moc si psycholožky Jitky vážím. Je to velmi milá a pozitivní osoba. Při konzultacích u ní pro mne bylo nejpřínosnější uvědomění, že svůj vlastní odpočinek nesmím přestat plánovat. Nebo lépe řečeno, využít k němu každou možnou příležitost. 

Také jsem si díky Jitce uvědomila, že pokud se v určitém období nemohu k některé činnosti donutit, může to znamenat i vyčerpání sil. Poradila mi, že musím z domova dvakrát v týdnu odejít na 2-3hodiny. V té době to pro mne byl nepředstavitelně těžký úkol. Ale vzala jsem ho vážně a byla to jedna z dobrých rad, která mi pomohla neroztříštit se na tisíc kousků.

No a ještě v jedné věci často vzpomenu na Jitku. Stonání dětí ve mne probouzelo stará prožitá traumata strachu o život dítěte a neuměla jsem odejít ven. Neuměla jsem opustit byt. Tak moc jsem se bála. To způsobovalo obrovské vyčerpání. Jitka mi řekla, že se to musím naučit a jít ven načerpat sílu. I za tuto radu jsem jí velmi vděčná. Začala jsem se tak chovat a i když je pro mne stále stonání dětí náročným obdobím, už vím, že jít na hodinu do lesa nebo s kamarádkou na kafe prostě musím. Domů pak přijde máma osvěžená novou silou a vše jde lépe, snadněji.

Děkuji, maminka S.

 

Již nějaký čas jsem rodičem a to ne jenom „postiženého“ dítě. Mám pochopitelně povinnosti každodenního života. Potýkám se však i s povinnostmi a pocity okolo toho, že náš život není tak úplně běžný…

Je jedno, jaké jste povahy. Jak dlouho jste schopni unést na svých bedrech tlak okolí, únavy, neustálé péče, pocity vyčerpanosti, lítosti, beznaděje a mnohé další jen z pocitu, že jste rodič a musíte to zvládnout sami. Nemusíte!

Raná péče, za odborné pomoci PhDr. Jitky Balcarové, Vám pomůže překonat období, které prožíváte. Ať už se Vaše pocity týkají nemoci dítěte či dalších členů rodiny. Ať už nevíte, jak máte řešit některé běžné situace nebo jen potřebujete někomu sdělit něco důvěrného, znát nestranný názor, mít člověka, kterému můžete věřit... Nejenom toto naleznete na individuálních konzultacích.

Z pravidla jednou měsíčně je možné Jitku navštívit v Soběslavi, v Rané péči I MY , kde je možné docházet i s dítětem, o které bude během konzultace postaráno.

Jitka mi pomohla zvednout sebevědomí, které jsem potřebovala dodat, abych se nehroutila, neobviňovala za to, že není vše stoprocentní. Pomohla mi překonat období rozpadu vztahu, smíření se s tím, že mám nemocné dítě, že jsem, z mého pohledu, nebyla dobrou matkou.  Řešily jsme i výchovné záležitosti zdravého sourozence, jeho pocity. Když nastala potřeba, Jitka tu byla i pro něj… Rodičům se nelehko říká: „cítím se sám a odstrčený, trápí mne …. “.

Někdy je snadnější mluvit s někým, kdo není ve Vašem životě ovlivněn, nebude mít předsudky, nebude Vás kritizovat. Máte tak možnost získat jiný úhel pohledu a docílíte toho, že najdete to nejlepší řešení.

Jitka bude i Vaším přítelem, neb se často setkáváme na pobytech rodin.  

Maminka P.

 
Partneři dlouhodobých projektů: