O nás > Projekty > Začít včas!

Začít včas!

Schůzka v ARPIDA v Českých Budějovicích

14. července jsme se sešly v Arpidě v Českých Budějovicích, abychom společně prodiskutovali užší spolupráci a rozšíření služeb pro rodiny dětí s postižením v Jihočeském kraji

Ústředním tématem byly odlehčovací služby pro rodiny - vícedenní pobyty pro rodiny, které pořádá I MY a vícedenní i jednodenní pobyty samotných dětí, které zajišťuje Arpida.

Pravidelně ARPIDA nabízí rodinám:

1 víkend v měsíci, 1 týden (5 pracovních dnů) – možné změny dle potřeb rodin.  Aktuální nabídka je na webu Arpidy.

* OS probíhají v prostorách bezbariérového bytu v Senior domě se samostatným vchodem nedaleko centra Arpida.

* J.Šesták spolupracoval při vytváření střednědobého plánu sociálních služeb na JčK, má vhled do dané problematiky.  JčK nezávazně slíbilo podpoření OS – pokud se zjistí jejich potřeba – v rámci grantové výzvy Kraje.

* Kulatý stůl s pracovníky JčK s tématem OS plánuje Arpida na listopad 2015 v prostorách Arpidy – uvítali by  naši účast.

Odlehčovací služby nabízí obě organizace v rámci projektů podpořených grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

A užší spolupráce organizací je v rámci projektu Včasná péče podpořena Nadací rozvoje občanské společnosti z prostředků VELUX Foundations.