O nás > Dobrovolníci

Dobrovolníci jsou báječní!

Obecně prospěšná společnost I MY spolupracuje se 30 – 40 dobrovolníky. Velmi si vážíme jejich nezištné pomoci.

Dobrovolník na pobytech a setkáních rodin

Zajišťují hlídání dětí s postižením na setkáních a pobytech rodin a při akcích sdružení. Pomáhají dětem při vyrábění, kreativních dílnách a soutěžích. Při přednáškách pro rodiče děti hlídají a hrají s nimi hry.

Dobrovolník v rodině

„Hodně nám pomáhají dobrovolnice, které si  s Filipem  hrají, snaží se ho něco naučit a já si mezitím můžu umýt nádobí, uklidit anebo se můžu  věnovat dalším dětem.

Pro rodinu jsou dobrovolníci velkou pomocí a Filip je strašně miluje. Pro mě je příjemné, že mají nové nápady, nový náhled na věc. A Filip se na ně může těšit, prostě má svého kamaráda, se kterým si může hrát a já můžu na chvíli „vypnout“, říká maminka Filipa.

Dobrovolník může být důležitý i pro sourozence dítěte s postižením, který je také v nelehké situaci. Dokáží spolu často navázat velmi blízký vztah.

Dobrovolníci vyrábějí pomůcky

Při natáčení pořadu Klíč v klubu dobrovolníků

Dámy při dobrovolnickém klubu v Městské knihovně v Soběslavi vyrábějí pomůcky šité na míru dětem, které poradkyně půjčují do rodin.

Spolupracujeme s Dobrovolnickým centrem Diakonie ČCE – středisko Rolnička v Soběslavi. Uvítáme spolupráci s dobrovolníky jakéhokoliv věku.

Pokud byste se rádi přidali, obraťte se na koordinátorku Renatu Gargulovou ( viz. odkaz Dobrovolnické centrum ).

Pro setkávání ve Strakonicích spolupracujeme se studenty z místních středních škol. V případě zájmu kontaktujte vedoucí rané péče.