Personální změny v I MY

Milí rodiče, rády bychom vás informovaly o změnách, které se udály nebo se uskuteční v organizaci I MY, o.p.s.

28. erven 2017

Pobyt pro rodiny

4 rodiny, 7 dětí, 6 studentek - dobrovolnic, 3 poradkyně rané péče, 1 vedoucí rané péče a 1 psycholožka + odpočinek, zábava, sdílení, hraní, příroda, příjemné počasí a skvělé zázemí penzionu Benešova Hora. To byl ve zkratce jarní pobyt pro rodiny dětí s postižením, který proběhl od 25 do 28.5.2017.

02. erven 2017

Víkend, patřící jen sourozencům!

3 poradkyně I MY, psycholožka a 3 dobrovolníci budou připraveny intenzivně podpořit 13 sourozenců dětí s postižením. Sourozenci to nemají vůbec jednoduché, rodiče v náročné situaci se jim nemohou vždy věnovat tak, jak by chtěli a bylo třeba, proto jsme upřímně rádi, že Nadace člověk člověku nám pomáhá již 3 rokem tyto potřebné pobyty organizovat a dětem dopřát. Držte palce, ať vyjde počasí a děti si užijí projížďky na koních! (anebo i úklid koňských koblih :-)).

18. duben 2017

Malá paralympiáda Zkusme to spolu

V sobotu 8. 4. 2017 si na 50 dětí a dospěláků na soběslavské náměstí prošli 7 stanovišť ( např. bubnování, trasu se slepeckou holí, znakovanou ...) a stali se tak VÍTĚZI! Každý dostal svou medaili za odvahu a odhodlání a věříme, že poznání světa lidí s postižením bude pro všechny alespoň drobným přínosem. Děkujeme za společný zážitek!

04. duben 2017

Setkání rodin v Soběslavi

V sobotu 1.dubna 2017 od 14 do 17 hodin jsme si užili společné odpoledne rodin dětí s postižením. Maminky zdobily petrklíče, tatínkové pletli pomlázky a děti tvořily anebo hrály za doprovodu dobrovolníků.

02. duben 2017

Setkání I MY dobrodárců

16. března od 18 - 19 hodin proběhlo setkání vás všech, kteří jakýmkoliv způsobem pomáháte s námi. Společně jsme popovídali, zahráli nové hry, přátelé a příznivci se dozvěděli, co je v I MY nového. Děkujeme Vám!

17. bezen 2017

Sexualita u dětí s postižením

V pátek 24. února 2017 od 16 - 19 hodin proběhl seminář Sexualita u dětí s postižením, o který je trvale velký zájem ze stran rodičů i odborníků. Lektor Petr Eisner seznámil úzkou skupinku 9 rodičů s tématem sexuality u dětí s postižením a zodpovídal i konkrétní dotazy. Děkujeme Gymnázium v Soběslavi za zapůjčení prostor a Nadačnímu fondu Avast za finanční podporu.

28. nor 2017

Válka Roseových

Manželská krize? Tohle je už válka! Vychutnali jsme si herecký koncert M. Dlouhého a K. Lojdové v komedii Divadla A. Dvořáka Příbram s hořkým nádechem v úterý 21. února od 19 hodin v Divadle O. Nedbala Tábor. Pomáháme rodičům dětí s postižením, aby u nich doma válka nevypukla. Raná péče je služba, která pomáhá těmto rodinám vyrovnat se s novou situací a rozvíjet dovednosti dítěte. A my děkujeme Vám všem, kteří jste byli v divadle s námi či pomáhali s jeho organizací!

21. nor 2017

HRAČKOfest je za námi :-(

V neděli jste si mohli spolu s námi v průběhu 12 hodin zahrát některou ze 150 deskových her. Sešlo se mnoho herních náruživců (chvílemi už nebyly volné stoly k hraní), především dětí, ale ani o studenty a dospěláky nebyla nouze. Díky pomoci společnosti REX hry a spolku DVEŘE bylo her dostatek a vybírat jste mohli mezi postřehovými hrami, strategiemi, párty hrami i hrami logickými.

14. nor 2017

V Hřišti BezBot bylo dobře...

První letošní setkání rodin proběhlo dopoledne 28. ledna 2017 v Hřišti BezBot a užili jsme si to, ač nám bylo líto rodin, které se z důvodů různých onemocnění dětí i dospělých museli odhlásit. Ve ztenčeném počtu čtyř rodin si děti vyzkoušely všechny prolézačky a stavebnice, rodiče pak měli možnost popovídat si s poradkyněmi Rané péče I MY i společně sdílet svoje starosti i radosti.

06. nor 2017

Stránka 1 z 23  > >>